O nás

TJ Spartak VrchlabíLyžařský oddíl TJ Spartak Vrchlabí

Lyžařský oddíl při TJ Spartak Vrchlabí byl založen r. 1959. V současné době je mateřským oddílem SpS Vrchlabí (Sportovním střediskem mládeže) podporovaným úsekem běžeckého lyžování SLČR. Patří mezi největší a nejúspěšnější oddíly a základny dětí a mládeže  běžeckého lyžování v ČR.

Ve Vrchlabí začínala celá řádka úspěšných reprezentantů – Petr Michl,Václav Korunka,  Karolína Grohová, Ivana Janečková – a další.V současné době se oddíl specializuje výhradně na předžákovské, žákovské a dorostenecké kategorie. Úzce spolupracuje s TJ Krkonoše Vrchlabí (SCM Vrchlabí), kam předává své dorostence a s juniory jsou vedeni profesionálním trenérem. Většina závodníků je soustředěna ve sportovních třídách zřízených při ZŠ nám. Míru Vrchlabí, kde tradice těchto tříd sahá již do r. 1972. Škola svým žákům umožňuje v rámci studia realizaci ve svém sportu. Úzká spolupráce je i s DDM Pelíšek, kde je kroužek běžeckého lyžování z kterého se rekrutují noví členové oddílu.

Své členy rozděluje podle věku a úrovně pohybových dovedností do jednotlivých, na sebe navazujících tréninkových skupin. Předžactva – skupinu začínajících lyžařů, nejmladšího žactva – tréninková skupina začínajících závodníků, mladšího a staršího žactva – skupinu absolvující závody ČP a MČR, a tréninkovou skupinu dorostenců trénujících již s SCM Vrchlabí. Jednotlivé tréninkové skupiny vedou kvalifikovaní trenéři v jejichž kompetenci je tvoření tréninkových plánů v souladu s metodikou tréninku dětí a mládeže doporučenou úsekem běžeckých disciplín SLČR.

Cílem oddílu není jen vychovávat nové naděje a talenty pro české běžecké lyžování, ale především nabídnout dětem a rodičům kvalitní zázemí a vytvářet podmínky pro pohybovou aktivitu běhu na lyžích. V mimosezóních aktivitách dáváme možnost dětem realizovat se v dalších sportovních aktivitách – jízdě na kolečkových bruslích a lyžích, na kole, v atletice, a v dalších zážitkových programech – letních soustředěních.

Materiální zabezpečení je plně v kompetenci oddílu. Novým a začínajícím lyžařům zapůjčuje oddíl kompletní vybavení pro běžecké lyžování – boty, hole, lyže, vázání. Začínajícím závoďákům také  zapůjčuje závodní kombinézu a od mladšího žactva i zvlášť materiál tréninkový ( 2 lyže, 2 hole, boty) a závodní (klasické a skate lyže). Oddíl zabezpečuje dopravu na závody a tréninky (od ml. žactva) a taktéž přípravu lyží na tréninky a závody.

Pokud i Vy se chcete stát členy našeho oddílu a zkusit si realizovat se v běžeckém lyžování přijďte mezi nás a vyzkoušejte si pohyb v bílé stopě! Kontakty na trenéry a vedení oddílu najdete v Menu.

vsi3   vsi1